Spolupráce a služby

Naše vědecko-výzkumná stanice se podílí na spolupráci, ať už s regionálními, tak i s mezinárodními institucemi. V rámci popularizace vědy také spolupracujeme se Spolkem oživené historie Milites Nobiles a s Městským úřadem Brtnice.

RGZM: Labor für Experimentelle Archäologie (LEA)

od roku 2014 je naším partnerem RGZM: Labor für Experimentelle Archäologie (LEA). Náš společný zájem se soustřeďuje na výrobní procesy (vytváření nádob a průběh výpalu s jeho maximálním monitorováním). Jako partneři se vzájemně účastníme jednotlivých probíhajících výpalů keramiky a sběru dat. Cílem spolupráce je metodologická inovace způsobů efektivního měření procesu výpalu a jeho dokumentace.

česko-německá spulupráce při výpalu

Muzeum Vysočiny Jihlava

Spolupráce s institucí MV Jihlava se soustředí na kooperace při prospekcích historické krajiny a organizování výstav.

příprava výstavy : Historická krajina Českomoravské vrchoviny

Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod

Spolupráce s muezum MV Havlíčkův Brod proběhla v rámci experimentu s tavbou skla. Naše pracoviště participovalo na měření průběhu výpalu a zajišťovalo topení v replice středověké sklářské pece.

VVS Panská Lhota poskytuje možnost spolupráce na široké škále projektů, od základních analýz archeologického materiálu, přes konzultace archeologické památkové péče, po experimentální ověření pravěkých a středověkých technik a postupů.

Mezi naše přístrojové vybavení patří např. brousící a leštící přístroj Forcipol 102 od firmy metkon, diamantovou pilu značky Rubi, muflovou pec LAC LMH 07/12, elektrickou odporovou pec K 150/12, či mikroskopy značky BMS.

Dále nabízíme prodej demineralizované vody.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.