Studenti

Vědecko-výzkumná stanice poskytuje zázemí nejenom vědcům, ale také studentům Ústavu archeologie a muzeologie, a to při mnoha příležitostech, mezi které patří již tradičně letní praxe na hradě Rokštejn.

Výuka (i pro zahraniční studenty, letní školy apod.)

  • Praxe archeologické exkavace (kód AEA_45): workshop II probíhá v letních měsících. Studenti absolvují terénní praxi na systematickém archeologickém výzkumu hradní lokality, kde si vyzkouší všechny práce související s průběhem exkavace a post-exkavačního zpracování.
  • Praxe archeologické prospekce (kód AEB_129): workshop I souvisí s prospekcí regionu Českomoravské vrchoviny. Studenti získávají praxi v rozpoznávání antropogenních reliktů, jejich dokumentací a intepretací.
  • Aplikace stávajících a moderních metod SHP (kód AEB_65) představuje praktický workshop pro rozšíření znalostí o historických stavbách nebo torzální architektuře. Předmět rozvíjí poznatky o různých druzích historických staveb a navazuje na výzkumnou činnost v regionu Českomoravské vrchoviny.

Široký výběr témat na diplomové a oborové práce

Studenti mají možnost si zvolit ze širokého spektra témat, od hradu samotného až po využití krajiny v rámci ekonomického zázemí hradu a panství. Od počátků osídlení Českomoravské vrchoviny až po postindustriální éru

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.